venus retrosu

Geçmişe dönüp bakmak iyidir; sana kim olduğunu ve nereden geldiğini hatırlatır...

Herkesin merakla takip ettiği Venüs’ün geri hareketine başlamasına sadece 3 gün kaldı. 9 Eylül 2018’de Akrep Burcu’na geçen Venüs, 7 Ocak 2019’a dek, normale göre çok uzun bir süreyi bu burçta sürdürecek. Bu sürecin 1 Kasım 1 Aralık aralığında kalan zaman diliminde ise Venüs geri hareketi devam ederken Terazi Burcu’nda geçiş görecek.

4 Ekim 17 Kasım 2018 arasında Venüs geri harekette kalacak olmasına rağmen, Akrep Burcu’ndaki süreci normale göre çok daha krizlidir. Çünkü burası Venüs’ün rahat olmadığı, doğasını iyi yansıtmadığı, dolayısıyla sosyal ve özel tüm ilişkilerde uyum, uzlaşı ve rahatlığı çok daha zor yakaladığı bir alandır. Burada daha çok kıskançlık, saplantı, maddi problemler, geçmiş krizleri çözümleme, inatlaşma ve soğuk savaşlar sürdürme halini görürüz. 9 Eylül Başak Yeniay ile başlayan bu süreç, ilişkilerimizde yeni bir sisteme geçmek için çok ısrarlı ve istekli olacağımızı ancak konuları hırsa döndürmememiz gerektiğini hatırlatıyor.

Bu süreçte riskli yatırımlar, evlenmek, ev almak gibi eylemlerin bekletilmesi ve imkan varsa 6 Aralık sonrasına bırakılması faydalıdır. (Venüs Rx bitiminde 6 Aralık’a dek Merkür geri hareketi olacak)

Bir gezegen hiçbir zaman geri gitmemesine rağmen, hızı yavaşladığında yer merkezli bakışla onu geri gidiyormuş gibi görmekteyiz. Bu hareket esnasında gezegenin temsil ettiği konularda belirli bir durağanlık, yavaşlama ve geriye, geçmişe yönelik eylemler gözlemlenmektedir.

Öncelikle Venüs Geri Hareketi Boyunca Yapmamanız Gerekenler;

Venüs; evrensel olarak ilişkileri, evliliği, cinselliği, tercih yapmayı, uzlaşmayı, para kazanmayı, zevkleri, sosyalliği ve hobileri temsil etmektedir. Sürecin Koç ve Balık Burcu’nda devam edeceğini göz önüne alarak;

-4 Ekim-6 Aralık 2018 aralığında evlenmek, nişanlanmak, sözlenmek eylemlerinden uzak durmayı tercih edin. (Merkür Retro zamanı dahil)

-Yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz; ancak bu ilişkide ciddi anlamda sosyal, fiziksel ve ilişkisel sorunlar sözkonusu olacaktır. Elbette Venüs Retro’da kimse ilişkiye başlayamaz diye bir kural yok. Başlayabilirsiniz; ancak bunun altındaki ruhsal nedeni görün ve bu ilişkinin sizin hangi duygunuza parmak bastığını, size neyi göstermeye çalıştığını fark edin. (Sizi eleştiren biri mi, değersizlik duygunuzu mu tetikliyor, motivasyonunuzu düşüren biri mi veya ilişkilerde aceleci mi davranıyorsunuz örneğin..) Bu noktada eskiden yarım kalan ilişkilere başlamak, eski insanlarla bir araya gelmek süreci olumlu hale getirebilir. Devam eden ilişkilerde ise her zamankinden daha uzlaşmacı olmaya çalışmakta fayda var.

-4 Ekim-17 Kasım aralığında estetik operasyon yaptırmayın. İmaj değişikliğine gitmeyin ve güzellikle ilgili değişikliklerin tam performans vermeyeceğinin farkında kalın.

-Venüs Retro boyunca para kontrolü yapmaya çalışın ve gereksiz harcamalardan uzak durun.

-Yaşamınızda evlilik, ilişkiler, önemli yatırımlar ve hatta ilk kez başlayacaksınız yeni kurslar, spor faaliyetleri gibi konularda keskin tercihler yapmayın ve ani kararlara varmayın. Sürecin sonradan kararsızlıklara ve yarıda bırakmaya gebe olduğunun farkında kalın.

-Ortaklıklardan ve resmi anlaşma ile kurulacak ortak işlerden uzak durmayı tercih edin. 

-Özellikle yeni bir marka çıkışında bu süreci kullanmayın.

-Ani ve hızlı kararlar almak yerine, uzun zamandır süregelen kararlarınızı devreye sokmaya çalışın. Ağzınızdan çıkan her sözü hesaplayın; çünkü bu süreçte iletişim hataları, kızgınlıkla söylenen sözler ve ani patlamalar öne çıkıyor olacak.

-Hayatınızın bir tarafında seçim yapmanız gerekecek. Bu seçimi yaparken, geçmişten bugüne dek süregelen, sizi bağımlı kılan ve aşağı çeken herkes ve her şeyden uzaklaşmanız hayrınıza olacak. Bu süreç 1 Kasım 1 Aralık aralığında kalan zaman diliminde Venüs geri hareketine Terazi’de devam ederken gelişecek.

-Finansal konular ve bir iş yeri açma, bir ev alma konusunda aceleci davranmamayı tercih edin.

-Şirketler ve kurumlar mali olarak bu süreçte oldukça zorlayıcı bir süreçten geçebilirler.

-Birden fazla iş sektörü arasında kafanız karışabilir ve aynı anda birden fazla yerden teklif alabilir ya da iki işten hangisini yapacağınız konusunda kararsız kalabilirsiniz. Seçimlerinizde, şirket veya kişilerin geçmişlerine, vaadlerinin gerçekçilik boyutuna dikkat ederek karar verin.

-Alacağınız olası “Gitme, yeni yerleşim alanı belirleme, yurtdışına taşınma” gibi kararlar, kısa bir süre sonra yanlış bir zamanlama ile alınmış olacakları için, problemlere ve içsel huzursuzluklara sebep olabilirler. Taşınmak veya yeni yerleşim düzeni için de imkanınız varsa 6 Aralık 2018 sonrasına ertelemeyi tercih edin

-Moda, kadınlarla ilgili işler, güzellik sektöründe çalışanlar, borsacılar, kuyumcular, sporcular, yöneticiler, sanatçılar 6 Aralık’a dek işlerinizde durağanlık yaşayabilirsiniz ve süreç boyunca yeni bir şirket kurmak gibi bir eylemde bulunmamalısınız.

-Bu durum sanatçılarda farklı işler. Yeni projelere imza atmak için uygun zaman olmasa da, özellikle retro tarzda çalışmalar yapmak ve melankolik eserler üretmek, eserlerde eski aşkları anlatmak, dönem filmleri oluşturmak, geçmiş hakkında yazılar yazmak için harika zamanlamadır. 

Venüs Retro Notu:Venüs Retro döneminde uzun süreli bir dostluk veya özel yaşam ilişkinizi sonlandırmaya çalışmanızın faydasız kalacağını ve ileride tekrar biraraya geleceğinizi biliyor muydunuz ? Bu dönemde ayrılıklar yersizdir. Ancak uzun süredir devam eden ilişkiniz  defalardır ayrıl barış bir modelle ilerliyor ve bir türlü ayrılmanız gereken kişiden ayrılamıyorsanız, o vakit Venüs Retro bu ayrılığı kolaylaştıracaktır. İlk kez ayrılanlar için süreç ileride yeniden başlayacaktır.

Venüs Retro'da En Fazla Geçmiş Vurgusu Deneyimleyecek Grup: Özellikle Yükselen Akrep ve Yay ve sonrasında Güneş'i yani burcu Akrep ve Yay olanlar..

Venüs Retro'da En Fazla Eski İlişkiler Hakkında Etki Alacak Grup: Yükselen Yengeç ve Burcu Yengeç olanlar, Yükselen Boğa ve burcu Boğa olanlar, Yükselen Yay ve burcu Yay olanlar

Venüs Retro'da Kesinlikle Yeni İş Anlaşması Yapmaması Gereken Grup:İstisnasız herkesin bu kurala uyması gerekse de, özellikle Yükselen Kova ve Burcu Kova olanlar, Yükselen İkizler ve Burcu İkizler olanlar.

Venüs Retro Boyunca Yapılabilecekler;

-7 Aralık’a dek eskiden bağlantı halinde olduğunuz iş yerleri ile görüşebilir, daha önce yarım bıraktığınız ve aslında sizi mutlu eden bir işe dönme kararı alabilirsiniz.

-Nostaljik ve romantik kıyafetleri tercih edebilir, Retro tarzı deneyebilirsiniz.

-Eskide kalmış, ruhsal olarak tamamlanmayan, aranızda hala karma olan ve bir türlü bitmeyen ilişkilerle yüzleşmek ve alınması gereken dersi almak üzere, bir dost, sevgili veya eski bir tanıdığınızla olan ilişkilerinize geri dönebilirsiniz. (Sadece aranızdaki öğrenme sürecini tamamlayıp, alınması gereken dersi alarak, bağları kesmek üzere..)

-Daha önceden borç verdiğiniz birinden paranızı isteyebilirsiniz. 

-Eski düzeninize geri dönmek üzere, yerleşim ve evinizle ilgili değişiklikler yapabilirsiniz.

-Sizi eğlendiren sportif programlar ve yarışmaların tekrarlarını sürekli izleyebilirsiniz.

-İlişkilerde özellikle özgüven duygunuzu sorgulayarak, daha iyi neler yapabileceğiniz hakkında fikirler üretebilir ve yeni davranış modelleri deneyebilirsiniz.

-Sosyal çevre ve arkadaşlarınızla olan uyumsuzluklarınızı daha yakından görerek, ilişkilerinizi yeniden düzenleyebilirsiniz. 

-Tarihi ve eski yerleri ziyaret ederek, tarih bilginizi arttırıp aynı zamanda geçmişte bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

-Eskiden yaptığınız ancak daha sonra bıraktığınız ve yıllardır üzerinde çalışmadığınız bir spor dalına yeniden dönme kararı alabilirsiniz.

-Venüs Terazi Retro geçişinde (1 Kasım-1 Aralık 2018), ortaklık, ilişkiler ve evlilik üzerine yoğunlaşarak düşünebilir, ruhsal olarak geçmiş yaşamlardan bağlarınız olan insanlarla tekrar rastlaşabilirsiniz. Böyle bir durumda ilişkiniz kısa veya problemli sürse de, aslında yine yaşam yolunuza katkıda bulunan birisi ile denk gelmiş olacak ve belki de ruh ailenizden birinin kısa süreli yaşamınıza dahil olarak size ruhsal olarak yardım ettiği gerçeğini sonradan fark edebileceksiniz.

Venüs Retro’larda başlayan her ilişkide mutlaka ruhsal bir bağlantı aranmalı ancak bu peri masallarındaki aşk ile karıştırılmak yerine, gerçekçi davranarak, o kişinin size bir katkı sağlamak üzere geldiğini fark edebilirsiniz. Örnek: Venüs Retro’da tanıştığınız partneriniz bir ay sonra sizi terk etti ve gitti. Normalde çok üzülebilirsiniz; ancak belki de size “terk edilme korkunuz” üzerinde çalışmanız ve bunu fark etmenizi için ışık olmak için geldi.. Tanrısal plan sizin düşündüğünüzden farklı ve yüksek bir zeka ile işler. Bu yüzden istinasız herkes yaşamınızda bir gereklilik üzerine bulunur. Bazıları daha uzun süreli iken bazıları daha kısa süreli kalır ve giderler hepsi bu..

-Önemli zamanlarda kendinizi bir seçim yapmak veya karar almak için baskı altında hissetmeyin ve zorlamayın. Zamanı geldiğinde doğru kararı alacağınıza inanın.

-Eski dostlarınız, lise, üniversite arkadaşlarınızla biraraya gelin  ve sürecin tadını çıkarın.

Venüs Retro'da Sağlık; Böbrekler, cinsel organlar, karın, rahim ve sırt bölgesini ilgilendiren rahatsızlıklar, şeker hastalığı, cinsel organlar ve üreme sistemi ile ilgili hastalıklar ile ilgili önlemlerinizi alarak doktor kontrollerinizi yaptırmanız süreci daha rahat geçirmenizi sağlayacaktır.


Lütfen Bekleyin