terazi burcunda dolunay

Gözlerinin bağlı olması tarafsızlığını, vicdanı ile karar verebilmesini anlatırken, kılıcı, savaşları başlatabilme gücüne de işaret eder. Terazi, sakin ve iyi gibi görünen, ancak tüm savaşların başlangıç aşamasını oluşturan en önemli alandır.

 

31 Mart 2018 saat 15:36’da Terazi Burcu'nun 10. derecesinde gerçekleşen Dolunay, artı eksi bir haftada etkisini gösteriyor olacak.

 

Yeniay ve Dolunay’ların genel olarak yeni başlangıçlarla ilgili olduğu iddiası birçok astrolog tarafından kullanılmaya devam ediyor olsa da, bunun gerçeklik payı tartışmalıdır; fakat Dolunay’ların spiritüel anlamda bir başlangıçtan ziyade tamamlanma enerjisi yaydığı daha gerçekçi bir görüş olabilir.

 

Nihayetinde Ay’ın kütlesi yaklaşık olarak dünyanın sekiz binde biri ve Dünya’ya uzaklığı 384. 401 km olsa da, evrelerinin insanlar, doğa ve dünya üzerinde meydana getirdiği somut etkileri gözlemleyebiliyoruz.

 

Süleyman Demirel Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr.Hasan Baydar’ın Ay’ın evreleri ve tarımsal faaliyetler yazısından bir bölüm:

“Belki de yüzyıllardır kuşaktan kuşağa aktarılan bilgiler, tecrübeler ve gözlemler, Ay'ın hangi devresinde neyin yapılıp yapılmayacağını onlara öğretmiş; "Hangi ürün ne zaman ekilir, ne zaman toplanır?", "Meyve ağaçları veya asmalar ne zaman budanır veya aşılanır?", "Haşere ne zaman ürüne musallat olur?", "Koyun ne zaman koça katılır, ne zaman kırkılır?", "Bulgur, salça,  turşu, peynir, ekmek ne zaman yapılır?", gibi soruların yanıtını çoğu kez geceleri gökyüzündeki ayın hallerine bakarak vermişler; bir bakıma Ay'ın devreleri onların ziraat takvimi olmuştur.

 Öyle ki, bu takvimi takip edenlere göre, Ay'ın eskisinde (dolunaydan yeniaya kadar olan küçülme devresi) ekilen veya dikilen ürün daha verimli olur; özellikle Ay'ın dolunay devresi ekim/dikim zamanıdır. Ay'ın yenisinde (yeniaydan veya hilalden dolunaya kadar olan büyüme devresi) ekilen, dikilen, biçilen veya toplanan ürün böceklenir, küflenir. Koyun yeniayda kırkılmaz, aksi halde yünü çabuk kopar ve güvelenir.”

 

Örneğin bazı araştırmalara göre Dolunay zamanlarında uykuya dalmamız zorlaşırken, daha az melatonin hormonu salgılıyoruz. Araştırmalara katılan insanlar Dolunay sürecinde uykudan uyanma süreçlerini daha halsiz olarak tanımlamışlardır.

 

Yüksek hemşire Çiğdem Örsdemir Tavukçu 29 Kasım 2013Te bir gazeteye verdiği röportajda Dolunay’da doğumların normal zamanlara göre daha zor olduğunu belirtmiştir:

 “Mesela dolunayda doğumlar çok ve zor olur. O yüzden gece nöbetlerime giderken dolunay var mı diye bakarım. Bilimsel bir açıklaması var mı, yoksa evrenin gücü mü bilemiyorum ama bu durumlar bizim yaşadığımız gerçekler.”

Kaynak: Yüksek Hemşire Çiğdem Örsdemir Tavukçu; Dolunay’da doğum zor

İngiltere’de yapılan bir araştırmada ayın döngülerinin kadınların doğurganlığı üzerinde etkileri olduğu ortaya konmuştur.

iki Hintli bilim adamı, 1980 ve 1984 yıllarındaki Dolunaylar sırasında görülen suç oranının bariz şekilde arttığını kaydetmişlerdir. Bu çalışmalar, bir tıp dergisi olan "British Medical Journal"da yayınlandı.

Araştırmacı Prof. C. P. Thakur'a göre, Dolunay günlerindeki intihar ve cinayetlerin artış sebebi, insan vücudundaki gel-git dalgalarıdır. Dolunay sırasında Dünya, Ay ve Güneş, aynı doğru üzerinde olduklarından, Ay'ın insan üzerindeki çekim kuvveti ile birlikte vücuttaki su miktarı normali aşar. Bunun bedende yol açtığı değişimlerle ise, suç işleme eğilimini artırır.

Diğer yandan, Astroloji dilinde bir Yeniay veya Dolunay’ın “Başlangıç” veya “Kaliteli bir tamamlanma” zamanını anlatıp anlatmadığı, onun kendi içinde oluşturduğu açılar ve pozisyonlarla da yakından ilgilidir. 

 

Terazi, seçim ve tercih yapmayı, sosyal ilişkileri, adalet kavramını (adaletli davranmak veya davranmamak), dengelemeyi (denge veya dengesizlik) ve genel olarak “İkili ilişki halinde olmayı” anlatan bir alandır. Bu alan, genel olarak aşk ile anılsa da, Terazi ve aşk arasında doğrudan veya direkt değil, ikinci ve dolaylı anlamlar aranmalıdır. Gerçek aşk, Balık Burcu’nun sembolize ettiği bir konudur. 

 

Yeniay ve Dolunay’lar aldıkları açılara göre, hayatı kolaylaştıran veya zorlaştıran enerjiler yayarlar. Siz de bu enerjilere göre yaşamınızda değişiklikler yapabilirsiniz. Gökyüzünde veya yeryüzünde gerçekleşen hiçbir doğa olayının belirli bir “amacı” yoktur. Ortaya çıkan enerjiler sadece birer aracıdır.  Dolayısıyla “Kahrolası Satürn” gibi tabirler, tabi ki yine ve sadece insanoğlunun kullanabileceği tanımlamalardır. Unutmayın ki, herkes kendi ışığının yettiği kadarını, kendine göre anlamlandırabildiği gerçekleri kendince yaşayabilir..

 

31 Mart’ta gerçekleşen Dolunay’ın yöneticisi Venüs artık Boğa Burcu’nda yani güçlü olduğu yerde, kendi ikametinde ilerliyor. Bu da çok güçlü etkili bir Dolunay haftasında olduğumuzu gösterse de, anlaşmazlıkların çözümlenebilmesi, ilişkiler ve iş hayatındaki problemlerin ardından gelecek yeni kararlar ve uzlaşmaya varabilme enerjisi doğuruyor olacak. Bu süreçte ilişkiler ve iş hayatında yeni kararlar, başlangıçlar karşınıza gelecek olsa da, devam eden Merkür Retro sürecinin bitimi olan 17 Nisan’dan itibaren her konuda harekete geçmeniz zamanı doğru kullanmanıza yardımcı olacak.

Özellikle bu Dolunay haftasında artistik becerilerinizi geliştirecek sanatsal ve spor faaliyetlerinde yer almak, eğitimlerden faydalanmak, finansal konulardaki düzenlemeleri tamamlamak ve toprak enerjisinden faydalanarak bir doğa yürüyüşü gerçekleştirmek, stres azaltıcı müzikler dinlemek, masaj seansı almak gibi aktiviteler enerjinizi yükseltmenizi sağlayacak.

 

Terazi, diplomasiyi anlatan alan olarak; bu Dolunay sürecinde anlaştığınız, uzlaşmaya vardığınız, ilişki geliştirdiğiniz kişiler ve konularda, evlilik, ortaklık ve yakın dostluklarda eğer geçmişten bu yana problemli geldiyseniz, sorunların büyümesine yol açacağı gibi aynı zamanda yeni çözümler ve barış ortamının desteklenmesini de sağlıyor olacak. Dolayısıyla bu haftaya kötü demek imkansız olduğu gibi, herkesin ilişkilerde kendi eksiklerini anlayıp, daha sağlam devam etmesi açısından da bir fırsat niteliği taşımakta.

 

Gökyüzünde yaklaşan Satürn Mars kavuşumu; Bu süreçte arkadaşlık ilişkileri, ortaklıklar ve özel yaşamı ilgilendiren ilişkilerde memnuniyetsizlik, yetersiz görme, iş hayatı engelleri, fazla eleştiri, beğenmeme gibi durumların engel yaratabileceği ve sonlandırıcı etki yaratabileceği görülmekte. Hayatta hiçbir şeyin dört dörtlük olamayacağını hatırlamalısınız; ancak yine de hoşnut olmadığınız şeyleri söylerken, bunu karşınızdakini incitmeden ve onun izin verdiği kadar yapmalısınız. Bu zaman diliminde yapılan iş ortaklıkları ve kurulan özel ilişkiler gökyüzündeki Retro etkisinden dolayı ileriki dönemde yanıltıcı olabilir veya yarıda kalabilir. Bu yüzden yeni tanıştığınız insanlara şans vermeyi ancak zaman tanımayı tercih edin. Bu süreçte ayrıca dişler, kas ve iskelet sistemi rahatsızlıkları gözlemlenebilir.  

 Merkür Retro zamanları karmik süreçleri anlatırlar ve uzun süredir sonlandıramadığınız, ancak sizin açınızdan zorlayıcı olan deneyimlere gerçekçi gözlerle bakıp, sonlandırmanıza yardımcı olurlar.

Bu süreçte yarım kalan kurslara, eğitimlere, yurtdışı veya şehirdışı bağlantılı işlere odaklanmak oldukça verimlidir. Önceden alınmayan paraların alınması, önceden netleşmeyen ve yarım kalan işlerin netleşmesi anlamında süreci faydalı kullanabilir, çok eskiden tanıdığınız insanlarla yeniden karşılaşabilirsiniz.

Bu noktada ilk kez karşılaşacağınız ilişkiler, Nisan ayı içerisinde mutlaka kendinizde çözümlemeniz gereken eksik veya gereğinden fazla bir yönü işaret eden davranışlarda olacaklar ve ruhsal bir bağ hissedeceksiniz. Bu ilişkilere uzun vadeli bakmak yerine, sürecin öğretici taraflarının farkında kalmak daha az hasarla zamanı atlatmanıza yardımcı olacak.

Sağlık Anlamında;

Bel bölgesi, böbrekler, rahim ve karın hassastır. Şeker hastalığı, soğuk algınlığı yatkınlığı ve baş bölgesi ile ilgili problemleriniz varsa, bu Dolunay haftasında bedeninizi daha fazla koruyun. Dişler, deri, saçlar ve kaslar problemlere açık hale gelirler.

 

Ülke Anlamında;

Ülke ile ilgili öngörülerim ve Önümüzdeki 10 Yıllık süreci anlattığım yazımı buradan okuyabilirsiniz:

http://incididem.blogspot.com.tr/2017/02/onumuzdeki-10-yil-turkiye-ve-dunyayi.html

 

Neler Yapabilirsiniz?

-Yakın çevre, akrabalar, kardeşler ve komşularla ilişkilerde problemlerle yüzleşerek yeni kararlar alabilirsiniz

 

-Yazı yazmak ve kendini yazılı olarak ifade etmek bu süreçte faydalıdır.

 

-Trafik konusunda dikkatli olmayı tercih etmelisiniz.

 

-Manipulatif hareketlerle karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden haklarınızı daha iyi korumayı öğrenmeniz gerek.

 

-Büyük projeleri düşünmek ve bu konuda çalışmalar yapmak, gelecekle ilgili önemli kararlar almak için 17 Nisan’ı beklemeyi tercih etmelisiniz.

 

-İletişimde köşeli olmak yerine esnekliği tercih etmek, kapalı olmak yerine daha açık konuşmak ilişkiler açısından faydalı olacaktır.

 

-Bilinçaltı ve dönüşüm çalışmaları için süreç olumludur. (Psikologların uyguladığı)

 

-Geçmişteki konular ve kaygılarınızla yüzleşebileceğiniz zamandasınız.

 

-Sosyalleşmek için uzun zamandır planladığınız veya yarım kalan bir kursa kayıt yaptırabilirsiniz. (Sanatsal faaliyetler, dans kursu vb)

 

-Yaşamınızda devrim niteliğinde kararlar alabilir, iki durumdan birini seçebilirsiniz.

 

-Ani bir dava açmaya karar verebilirsiniz. 

 

-Haklarınızı daha fazla korumaya karar verebilirsiniz.

 

-Hakkınızı ve hak ettiğinizi almak ile ilgili bir meditasyon yapabilir, yaşamınızda alma verme dengesi enerjileri üzerine çalışabilir, danışman ve psikologlardan destek alabilirsiniz.

 

 

Neler Yapmamalısınız?

-Eğer herhangi bir ilişkiniz ince bir ipte ise kesinlikle risk almayın ve tartışmaların üzerine gitmeyin.

 

-17 Nisan’a dek yeni bir iş yeri açmak, evlenmek gibi fikirlerden uzak durmayı tercih edin.

 

-Bir karar vermek için kendinizi zorlamayın, çünkü iç sesinize yöneldiğinizde, olaylar yıldırım hızı ile gerçekleşecek ve bir şekilde doğru kararı almış olacaksınız.

 

-Bitmesi gereken ilişkileri bitirmekten, geride bırakmaktan kaçmayın.

 

-Kaygı ve korku enerjisine giriyorsanız, lütfen “Psikologlardan” destek alın.

 

-İlişkilerde memnuniyetsiz veya hoşgörüsüz davranmak yerine, nelerden hoşlandığınıza, bu ilişkinin iyi ve kötü taraflarına gerçekçi odaklanmayı tercih edin.

 

-Çalıştığınız, iş yaptığınız insanların “adaletli olup olmadığını” iyi gözlemleyin.

 

-Sizi mecburen bir seçim yapmak zorunda bırakan her şeyden uzaklaşmayı tercih edin.

 

-Tarafsız davranmak veya sadece karşınızdakinin istediği olsun diye onun istediğini yapmak, istemediğiniz şeyleri gülümseme ile karşılamak veya “Tarafımı belli etmesem de ben her şeyi hallederim” gibi düşüncelerden hızla arınmayı ve belirli bir karakter sergilemeyi tercih edin. 

 

Dolunay’ın ve 2017’nin kişisel haritanıza etkileri için kendinize uygun bir danışmanlık alabilirsiniz;

Didem Şarman Danışmanlık

 

SOSYAL MEDYA

 

Facebook’ta beni takip edin:

  https://www.facebook.com/didemsarmanastroloji/

 

Twitter’da beni takip edin:

  https://twitter.com/didem_sarman

 

  İnstagram’da beni takip edin: 

 https://www.instagram.com/didem_sarman/?hl=tr

 

Youtube Kanalıma ücretsiz üye olarak yeni videolarımdan hemen haberdar olun:

https://www.youtube.com/channel/UC42HUs9EFa9oydjyzocUVOw

 

 

 

 

 

 


Lütfen Bekleyin